Pracujeme na tom, aby naše vlastní výrobní procesy byly stále udržitelnější. Součástí této naší snahy je i naše zaměření na tvorbu cirkulace hodnot.
Cílem je v budoucnu postupně oddělit spotřebu surovin a tvorbu hodnot. Za tímto účelem již nyní znovu využíváme výrobní odpad a zkoumáme využití druhotných surovin. V této souvislosti se rozlišují postindustriální materiály (odpad z výroby) a post-spotřebitelské materiály (použité výrobky). Tím se uzavírají výrobní cykly opětovným využitím materiálů.
Také se blíže zabýváme fázemi životního cyklu našich výrobků. Díky tomu je společnost schopna identifikovat potenciál pro navrácení samotných výrobků nebo cenných materiálů zpět do cyklu. Mezi některé aspekty v této souvislosti patří zajištění možnosti opravy výrobků nebo využití materiálů po spotřebě.
Bohužel ani ty nejmodernější stroje nedokáží vyrábět bez vzniku odpadu. Například při výrobě I/O modulu vždy zůstávají drobné plastové díly, které zpočátku nemají žádné praktické využití.
Namísto toho, aby se tyto díly jednoduše zlikvidovaly, lze je shromáždit podle typu, roztavit a poté přepracovat do granulované podoby (tzv. „regranulát“). Regranulát je pak bez další přípravy opět připraven k dalšímu použití.
Velké výhody tohoto procesu se projevují zejména v množství odpadu vznikajícího při výrobě. Vždyť se výrazně snižuje podíl materiálů, které by jinak musely být zlikvidovány. A díky tomu lze také výrazně snížit spotřebu ropy, protože je zapotřebí méně nového plastového granulátu.